Veel mensen hebben weerstand tegen marketing. Het gevoel dat je mensen ‘iets door de strot moet duwen’ overheerst. Angst voor afwijzing speelt een rol, maar is niet het enige.
In de dagelijkse reclame worden marketingboodschappen gebruikt die eigenlijk helemaal niet waar zijn of een verdraaide werkelijkheid weergeven:
- Ambachtelijk voor koekjes die gewoon uit de fabriek komen
- 0 % vet als iets vol zit met suiker
- En je kunt er waarschijnlijk nog veel meer verzinnen.
Marketinggereedschappen en overtuigingstechnieken worden ingezet om je die aankoop te laten doen. En zo willen we zelf niet zijn.
Dat hoeft ook niet. In dit filmpje mijn visie op hoe marketing weer leuk kan worden.
Als zelfstandige professional met een missie heb je wel degelijk iets bij te dragen aan het grote geheel (daar ga ik tenminste vanuit). En die bijdrage wordt 0 als niemand het weet. Daar heb je die marketingtechnieken voor nodig.
Over je werk praten is leuk
Praten over dat waar je enthousiast, gepassioneerd, voor bent, dat is wel leuk. Dat heeft niets met schimmige overtuigingstechnieken te maken. Maar alles te maken met je enthousiasme. Dat werkt aanstekelijk. Daar trek je mensen mee aan.
Die bijdrage aan het grote geheel kun je alleen leveren als je klanten hebt. Verbinding maken met je doelgroep is het werk dat je moet doen. Dat is marketing. In mijn definitie.
Kies wel de gereedschappen die bij je passen. Er is een enorme marketinggereedschapskist beschikbaar, je hoeft niet te doen wat iedereen doet. Er is niet één marketingsysteem dat voor iedereen werkt. Je kiest wat bij je past.
Daar gaat de mini cursus ‘Je moeiteloze marketingplan’ over. De bron van je gedrevenheid opsporen, je motivatie aanwakkeren en je wegwijs maken in de gereedschapskist. Hier lees je alles over het programma en kun je je (gratis) aanmelden.
Groeien en bloeien met je bedrijf: dan heb je impact, dat geeft voldoening. En dat is voor iedereen weggelegd die zich daar voor wil inzetten. Zonder je ziel te verkopen.
Gerelateerde artikelen
De meest gemaakte fout in marketing
Marketing is een vies woord
10 Tips voor moeiteloze marketing
Geef een reactie